(ВИДЕО) Полицијата во војна со напаѓачите низ улиците на Минхен

by fokus

Полициската акција за апсење на напаѓачите кои пукаа во трговскиот центар „Олимпија“ во Минхен, а потоа и на уште неколку локации во центарот на градот се уште трае. Полицијата ги брка напаѓачите низ улиците и возвраќа на огнот.

Поврзани новости