(Видео) Пендаровски заигра оро со граѓаните во Гевгелија, му се придружи и Филипче

by Fokus

Актуелниот претседател Стево Пендаровски синоќа во Гевгелија заигра оро со граѓаните. За орото се фати и ексминистерот за здравство Венко Филипче. На митингот на СДСМ пееја Владо Јаневски и Кристина Арнаудова.

Пендаровски претходно играше оро и во Берово.

Поврзани новости