(ВИДЕО) Пандов се распеа пред МНР: Наше ќе биде и Солунско поле

by fokus 19:42
19:42

Пред да почне со говорот,   Александар Пандов се распеа на протестот со присутните пред МНР. Тој ја запеа навивачката „Излези момче“.

,,Да ги спречиме да го направат тоа. Горд сум што сум Македонец, а горд сум што и Гоце бил Македонец. Да покажеме на светот дека во Македонија живее чесен народ. Ве повикувам во сите наредни протести да излеземе помасовно, да им покажеме кои сме”, истакна Пандов.

- Advertising -

Ј.Ц.

 

Поврзани новости