(ВИДЕО) Нов гол на Миовски – 16ти сезонава во шкотското првенство

by Fokus

Maкедонскиот фудбалски репрезентативец Бојан Миовски во победата против Хиберниан денеска го постигна својот 16. гол сезонава.

Абердин во првото полувреме преку Кларксон и Полвара поведе со 0:2, а Миовски на стартот од вториот дел по една убава акција стрелаше прецизно за 0:3.

Со 16 гола штипјанецот во овој момент е трет стрелец во шкотското првенство зад Шангланд (22) од Хартс и Таверниер (17) од Ренџерс.

Тој пред неколку дена беше номиниран за играч на сезоната во Шкотска.

Ова е денешниот погодок:

Поврзани новости