(Фото+Видео) Како се слави во соблекувалната на македонската репрезентација?

by Фокус

После сензационалната победа на Македонија над фаворизираната Италија со 1-0, репрезентативниците и во соблекувалната го славеа учеството во финалето за пласман на Светското фудбалско првенство.

Оваа изненадувачка победа на Македонија е благодарение на погодокот на Александар Трајковски во 92-та минута од мечот.

Поврзани новости