ВИДЕО Јовица Михајловски: Лепиш плакати и јадеш сендвичи, стануваш пратеник и оп ковертче со 10.000 евра

by fokus

Актерот Јовица Михајловски на Фејсбук објави видео, на кое зборува за патните трошоци на пратениците и за тоа како се станува пратеник.

„Влегуваш во партија, лепиш плакати… јадеш сендвичи и стануваш пратеник. После одиш на благајна и си земаш ковертче со патни трошоци ииии 10 илјади евра. Одиш пак и пак 10 илјади евра, вели Михајловски.

Одлична е рекламата за Златен даб, со Оливер Митковски…Универзална. Поздрав, Оли.

Publiée par Jovica Mihajlovski sur Samedi 14 juillet 2018

Поврзани новости