ВИДЕО Јајце во глава доби сенаторот кој ги обвини муслиманските имигранти за масакрот во Нов Зеланд

by fokus 20:14
20:14

Австралискиот сентарот Фрејзер Анинг го шокираше светот со својата изјава обвинувајќи ги муслиманските имигранти за масакрот во Нов Зеланд. Како што рече тој нападот е резултат на стравот од муслиманите, страв кој се повеќе расте во овие две земји.

„Вистинската причина за крвопролевањето на улиците во Нов Зеланд е имиграционата програма која им овозможува на муслиманските фанатици да се доселат“, изјави 69-годишниот Анинг кој е противник на имиграциските политики.

- Advertisements -

Тој денеска повторно го коментираше нападот, но овој пат доби јајце во глава од тинејџер.

Сенаторот не остана покус, го нападна момчето по што мораа да интервенираат луѓе од страна.

Поврзани новости