(ВИДЕО) Илјадници жители на Вухан слават Нова Година на плоштад

by fokus 19:39
19:39

Илјадници жители на кинескиот град Вухан новата година ја дочекаа на градскиот плоштад. Помладите пак, ги преполнија ноќните клубови кои се отворија на почетокот на месецов.

Вухан беше градот од каде почна да се шири корона вирусот пред една година. По неколку месеци строг карантин и целосно изолирање на градот од останатиот дел од Кина, откако се кренаа рестрикциите, жителите на Вухан правеа масовни забави и прослави по различни поводи.

- Advertisements -

Видеото можете да го видите на овој линк.

Поврзани новости