(ВИДЕО) Експлозија во Милано – неколку автомобили во пламен

by Fokus

Експлозија во центарот на Милано, објави каналот „СкајТГ24“.

Според информациите, неколку возила се запалени како резултат на инцидентот, соопшти телевизијата.

Првичните информации се дека комбе експлодирало на улица во квартот Порта Ромања, близу центарот на градот.

Снимките прикажуваат паркирани автомобили како горат и се појави облак со густ црн чад.

 

Поврзани новости