Усје денеска без вода

by fokus

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат дека денеска без вода ќе остане селото Усје во населба Кисела Вода.

„На ден 25.10.2018г. поради уличен дефект Ф150мм, на ул1 над пунпена станица с.Усје, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од с Усје во населбата Кисела Вода  од 09:40.часот до завршување на дефектот“, соопштија од таму.

 

Поврзани новости