Ученик претепал наставничка, а нападнал и соученици во скопско Влае

by fokus

Малолетен учник под 14 години претепал наставничка во скопското основно училиште Димо Хаџи Димов во Влае.

Насилниот ученик најпрвин нападнал неколку деца, а кога наставничката сакала да ги раздели тој ја турнал на земја и ја удирал по глава.

Наставничката добила лекарска помош, а случајот бил пријавен во МВР.

Поврзани новости