Убиен доктор во Скопје

by Fokus

Доктор избоден со нож им подлегна на повредите. Веста за Телма утрово ја потврдија од Итната медицинска помош кои веднаш интервенирале по добиената пријава.

За сега не е познато кој стои зад убиството но полицијата работи на расчистување на случајот.

-за жал лицето кое беше нападнато починало на местото на нападот, прободено со нож. Од колегите дознав дека дека станува збор за наш колега доктор, изјави утрово за Телма д-р. Рихад Реџепи од итната медицинска помош.

Поврзани новости