Убиени 14 деца при пукотници во училиште во Тексас, има и повредени

by Fokus 23:22
23:22

Во основно училиште во Тексас имало пукање во кое најмалку 14 деца загинаа, а неколку се повредени, и според информациите, престрелката била околу 19 часот во мал град на југот на оваа држава.

Тинејџерот кој го сторил делото, засега не е идентификуван се забарикадирал воучилиштето, го затворил кампусот и неколку училишта во тој округ пред да дојде полицијата.

Поврзани новости