Уапсен е битолчанец, кај него е најдена дрога

by Fokus

МВР информира дека вчера попладне во 18.00 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода П.П.(42) од Битола.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена кафеава прашкаста материја.

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на настанот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости