Целосно се урна покривот на Нотр Дам

by fokus

Целосно се урна покривот на познатата катедрала Нотр Дам во париз откако попладнево голем пожар ја зафати катедралата.

Претходно се урна и кулата од пожарот, кој избил на таванот во 18.50 часот.

Засега не се знаат причините за пожарот, но се претпоставува дека е поврзано со реновирањето на катедралата.

Очевидци на социјалните мрежи споделуваат страотни фотографии и снимки од големиот пожар.

Поврзани новости