Целиот извештај од грчката полиција за трагедијата на Кајмакчалан

by fokus

Порталот „Точка“ го објави целиот извештај што грчката полиција го доставила до Управата за судска медицина во Солун со барањето за обдукција на телата на Калина и Александар кои загинаа откако го искачија Кајмакчалан.

Извештајот е преведен од грчки на македонски јазик, а „Точка“ пишува дека го добиле од семејствата на двајцата планинари.

Поврзани новости