Трајковски останува на чело на УЈП

by Фокус 13:31
13:31

Горан Трајковски останува на чело на Управата за јавни приходи.

Вака одлучи владата на вчерашната седница, откако рокот за пријавување на јавниот оглас за избор на нов директор истече вчера.

- Advertisements -

Ова ќе биде трет мандат на Трајковски на оваа позиција, откако претходниот му истече пред два дена.

Поврзани новости