Топол и сончев викенд

by fokus

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен, вдолж Поварадрието засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 4, а максималната ќе достигне од 16 до 24 степени, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје сончево со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне 21 степен.

Во следните денови ќе преовладува сончево и топло време, од недела со делумно зголемување на облачноста. Локални врнежи од дожд се очекуваат во понеделник.

Поврзани новости