Теа Таировиќ уапсена на аеродром во Германија

by fokus

Српската пејачка, Теа Таировиќ била уапсена, но набрзо ослободена на аеродромот во Германија, објавија српските медиуми.

Според „Телеграф“, Таировиќ била уапсена од финансиската инспекција на аеродромот во Германија

Пејачката е ослободена по неколкучасовно испрашување, што за медиумите го потврди и нејзиниот менаџер Никола Бојовиќ.

– Така е, ја пуштија. Ја приведоа затоа што пречекорила три дена во Шенген зоната. Нејзиниот пасош е многу полн бидејќи многу патува и работи, поради што процедурата трае подолго. Пред две недели дојде до пропуст, кога ѝ беа истечени 90-те дена. Се слушнавме, таа е добро и сега се е во ред – изјави менаџерот.

Поврзани новости