Таравари: Влегуваме во Владата

by fokus

Претседателот на Алијанса за Албанци Арбен Таравари по вечерашаната седница на највисокото партиско тело во Тетово потврди дека неговата партија влегува во Владата.

Централното претседателство на Алијанса за Албанците на вечерашната седница со мнозинство прифатиле да влезат во Владата.

Како што сподели, Министерство за здравство, Министерство правда , Министерство за информатичко општество или заменик премиер за економски прашања, се договорени како ресори , што ќе ѝ припаднат на АА.

Поврзани новости