Таравари се сретна со Ванхоуте: Европскиот пат на земјата ќе биде во сигурни раце

by fokus

Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во текот на денешниот ден одржа средба со европскиот емисар, Питер Ванхоуте.

-Денеска имавме добра и продуктивна средба со европскиот емисар г. Ван Хојтен. Европскиот пат на земјата ќе биде во сигурни раце!, пишува Таравари.

Потсетуваме дека дипломатот Питер Ванхоуте има мандат од Европската Унија како посредник за уставни измени.

Поврзани новости