Талески почна да го отслужува куќниот притвор

by fokus

По некокку дневен пинг – понг со решението за притвор, градоначалникот на Битола Владимир Талевски веќе е во домашен притвор.

Решението за куќен притвор на битолскиот градоначалник Владимир Талески е доставено вчера и оттогаш формално тече мерката куќен притвор од 30 дена за него, потврди за НОВА портпаролката на СВР Битола Сања Стаматова.

Талески ја обжали одлуката пред Апелационен суд, но сега се чека кривиичниот суд да ја комплетира жалбата по што таа ќе биде испратена до Апелација.

 

Поврзани новости