Сведок во процесот против Шиповиќ се онесвести во судница, а почина во болница

by Фокус 13:31
13:31

Присутните објаснуваат дека по краткото сведочење, сведокот се струполил на подот. Сите се обиделе да му помогнат, а набрзо со возило на Брза помош бил однесен во болница.

Лекарите истакнуваат дека пациентот пристигнал во критична состојба, а обидите за реанимација биле неуспешни. Од Кривичниот суд ја потврдија информацијата, посочувајќи дека на починатиот ќе му биде извршена обдукција за да се утврди причината за смртта.

- Advertisements -

Сведокот бил предложен од обвинителството, а во Машинопромет работел како магационер.

Поврзани новости