Свечена седница на Владата за годишнината од членството во НАТО

by Fokus

Владата денеска ќе одржи свечена седница по повод годишнината од членството на Македонија во НАТО.

Со седницата ќе претседава техничкиот премиер Талат Џафери, најавија од владината прес-служба.

Деновиве се одбележуваат четири години од членството на Македонија во НАТО и 75 години од формирањето на Алијансата.

Поврзани новости