Срѓан Ќерим и Јана Станисављева повикани на распит во СЈО

by fokus 10:57
10:57

Главните луѓе на МПМ, управителот Срѓан Керим и директорката Јана Станисављева, денеска се на распит во Специјалното јавно обвинителство, пренесува „Макфакс“.

Двајцата денес на пладне се повикани да дадат исказ во рамки на истрагата.

- Advertisements -

Според неофицијалните информации, тие се повикани како сведоци во истрагата што ја води обвинителството за финансиските злоупотреби во компанијата на тогашните први луѓе, кога во нивна сопственост беа весниците „Дневник“,„Вест“ и „Утрински весник“.

Поврзани новости