Специјалното јавно обвинителство најави прес-конференција во 11 часот

by Фокус

Специјалното јавно обвинителство на Катица Јанева најави нова прес конференција за денеска во 11 часот, откако претходно во февруари излегоа со „бомба“ во која во акцијата „Титаник“ за изборни нерегуларности беа осомничени  екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, поранешната прва полицајка Гордана Јанкуловска и генералниот секретар на Владата, Кирил Божиновски.

Во тој период, СЈО побара притвор за осомничените, но судот го одби нивното барање.

 

Поврзани новости