Сончево време – темпратури до 10 степени

by fokus

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -8 до 0, а максималната од 2 до 10 степени.

Во Скопје, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 9 степени.

Во следните денови ќе се задржи студено време со утрински температури кои насекаде ќе бидат под нулата. Во четврток кон крајот на денот и во текот на ноќта како и во сабота ќе има врнежи претежно од снег со слаб до умерен интензитет. Во петок и за време на викендот ќе дува засилен северен ветер особено долж Повардарието.

Поврзани новости