Сончево и топло, температура до 25 степени

by fokus 08:48
08:48

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со слаб претежно источен ветер. Утринската температура ќе достигне до 16 степени, а дневната до 25 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.

- Advertisements -

Поврзани новости