Снема струја во НОВА ТВ додека траеше дебатата со Заев

by Фокус 22:04
22:04

Снема струја во студиото на интернет телевизијата НОВА ТВ, додека траеше дебата со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, кому прашања имаа можност да му поставуваат корисниците на социјалните мрежи Твитер и Фејсбук. По ова, дебата беше прекината и не продолжи.

НОВА ТВ им се извини на гледачите на својата официјална Фејсбук страница и рече дека немаат објаснување кои се причините за прекинот на струјата.

-Снема струја во СТУДИО на НОВА ТВ, за што немаме објаснување, заради тоа е и прекината дебатата на Фејсбук и Твитер корисниците со Зоран Заев. Се извинуваме и ви благодариме за учеството, стои во објавата на Фејсбук страницата на НОВА ТВ.

Поврзани новости