Случаен минувач спречил 68-годишен скопјанец во обид да силува 8-годишно девојче

by fokus

Шеесет и осумгодишен скопјанец вчера се обидел да изврши полов напад врз осумгодишно девојче,  но бил спречен од страна на случаен минувач.

Како што е наведено во полицискиот билтен, вчера околу 15:20 часот на улица „Индира Ганди“, М.Ф. (68) од Скопје се обидел да  изврши полов напад врз осумгодишно девојче, но бил спречен од страна на случаен минувач. М.Ф.  е приведен во полициска станица.

Поврзани новости