Следува пораст на температурите и топење на снегот

by Fokus 12:49
12:49

Следува период на стабилно и сончево време со пораст и на утринските и на дневните температури што ќе предизвика забрзано топење на снежната покривка.

Дневните температури до среда ќе достигнат до 18 степени. По одделни котлини можна е појава на утринска магла и ниска облачност.

- Advertisements -

Управата за хидрометеоролошки работи за сабота во текот на ноќта кон недела најавува зголемена облачност и слаби врнежи од дожд и снег на планините во источниот дел од државата.

Поврзани новости