Скопската обиколница од утре затворена за сообраќај

by Фокус

Скопската обиколница од утре и во наредните две работни недели ( од 14-ти до 18 септември и од 21-ви до 25 септември) ќе биде затворена за сообраќај, соопштија од Автомотосојузот на Македонија по известувањето од продукцијата „Мануфактура“.

Привремената измена на режимот на сообраќај на обиколницата на Скопје ќе важи од 7 до 19 часот во секој од наведените датуми.

 

Поврзани новости