Скопјанецот што го фати крстот во Вардар, дел од парите ќе даде за лекување на болно девојче

by Fokus

Даниел Дончевски, скопјанецот што го фати крстот во Вардар вели дека парите што ќе ги добие, дел од нив ќе даде за лекување на девојче, чиј живот е во прашање.

Пред сè сакам на сите мои христијани да им го честитам големиот празник Богојавление – Водици, да им посакам здравје, среќа, љубов и да бидеме вака сплотени секоја година во мир, секој ден да се покајуваме и вака да го празнуваме со љубов и со вистинска вера нашиот христијански празник. Покрај за здравје, за својата фамилија скокнав по крстот за еден мал јунак Биле Пешевска, херој што се бори против болест поради која многу би се откажале од неа – вели Дончевски.

Поврзани новости