Скопјанец приведен откако претходно прегазил малолетничка и избегал

by fokus

Жител на Скопје бил приведен во текот на денешниот ден, откако на 1-ви септември прегазил малолетно девојче во Студеничани и избегал од местото.

„На 02.09.2019 во СВР Скопје бил приведен Р.И.(28) од Скопје поради тоа што на 01.09.2019  околу 22.30 часот во с.Студеничани со патничко возило „голф 2“, со ретровизорот удрил малолетничка што се движела по улицата и го напуштил местото. Настанот го пријавил С.И.(47) од Скопје, татко на малолетничката. По целосно документирање на случајот против Р.И. ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од МВР.

Поврзани новости