Скопјанец го фатила струја додека косел трева

by Fokus

Шеесет и шестгодишен скопјанец починал во дворот додека косел трева со импровизирана косилка.

-На 25.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со импровизирана косилка, се здобил со струен удар и починал, соопшти МВР.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт.

По насоки на јавен обвинител била извршена обдукција која ја потврдила причината за смртта, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Поврзани новости