СЈО утре во 13.30 часот ќе одржи нова прес-конференција

by Фокус

Специјалното јавно обвинителство утре, во 13.30 часот, ќе одржи прес-конференција, соопштија денеска од СЈО. Во твитер пораката на Обвинителството пишува: Ние работиме!

Во дописот од кабинетот на специјалната обвинителка Катица Јанева не е наведено која ќе биде темата на прес-конфренецијата.

Поврзани новости