СЈО го презеде „Монструм“

by fokus

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, денеска соопшти дека дека СЈО воспоставивло надлежност за предметот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковско езеро.

-Се надеваме дека за рочиштето во април ќе бидеме спремни за презентирање пред судот. Продолжува постапката во фазата во која се наоѓа предметот – рече Јанева.

Поврзани новости