Силјановска за руското влијание: Ако има некои политички актери, тие се малку

by Fokus

Кандидатката за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова во интервју за Радио Слободна Европа изјави дека во Македонија има руско влијание, но е многу мало.

„Факт е дека има Русија овде геостратешки интереси и сите други земји, но она што мене ме теши дека ако има политички актери некои, тие се маргинални“, рече Силјановска Давкова.

Вели дека платите ни се на дното, а Македонците се најнесреќен народ.

Не сака да ја поврзуваат со поранешните функционери од ВМРО – ДПМНЕ кои завршија на црната листа на САД.

Поврзани новости