Шумахер има проблеми со срцето?

by fokus 11:42
11:42

Легендарниот германски Формула 1 возач, Михаел Шумахер е префрлен на траен третман во париската болница „Жорж Помпиду“ и е сместен на одделот за кардиохирургија.

Засега нема информации што точно се случува, но францускиот весник „Ле Паризиен“ пишува дека Шуми има проблем со срцето.

- Advertisements -

Шумахер бил однесен на носилки кои биле прекриени со темно сина прекривка, за да не се види неговото лице, ниту телото.

Поврзани новости