Шенка Колозова за Ѓорѓи: Не сум за жалење, него го нема

by fokus 14:33
14:33

Актерката Шенка Колозова, најпозната по култните Македонски народни приказни, во интервју за „Бекстејџ“ говореше за нејзиниот сопруг Ѓорѓи Колозов, кој во 2003-та година почина.

„Има моменти што знам колку многу ги сакал и ден денес ми е тешко зошто не може да го доживее тоа, зошто поминува, а него го нема. Не сум греота јас. Јас сум тука, живеам, си ги гледам внуците, децата, се радувам, тагувам. Не сум за жалење, него го нема“, искрено вели Колозова.

- Advertising -

Поврзани новости