Шампионот на колена: Вардар се сопна на Монпелје на патот кон одбрана на титулата

by fokus 19:57
19:57

Европскиот и македонски шампион Вардар попладнево загуби во полуфиналето од Лигата на шампионите против француски Монпелје. Крајниот резултат беше 27-28.

Францускиот тим во текот на целиот натпревар го контролираше резулатот и имаше водство од два до три гола. Во последните минути Вардар успеа да се врати и имаше напад за израмнување, но не постигна гол.

- Advertisements -

Вардар утре во натпреварот за третото место ќе игра против ПСЖ.

Поврзани новости