Се запалија бараките на ЈП „Паркови и зеленило“

by fokus

Во бараките на ЈП „Паркови и зеленило“ доцна синоќа избил пожар во кој биле зафатени околу 20 метри квадратни.

Од Пожарна за МИА информираа дека добиле повик триесетина минути по полноќ и итервенирале до 1:40 часот. На терен изглегле тројца пожарникари со едно пожарникарно возило.

Поврзани новости