Се уште трае полициската акција во Куманово

by Фокус

Во кумановската населба “Диво насеље” се уште трае полициската акција. Кумановци истакуваат дека се уште слушаат истрели и детонации, а влезот кон населбата е блокиран од страна на полициски екипи.

Жителите се преплашени, бидејќи истакнуваат дека на терен се води вистинска војна, се слушаат истрели, а трета куќа во населбата Дива Населба гори.

Засега, според неофицијални информација, повредени се околу дваесетина припадници на безбедносните сили, а се шпекулира дека меѓу повредените има цивили, па дури и загинати.

Поврзани новости