Се урна дел од трибина на стадионот на Коло Коло, десетина повредени

by fokus

Дел од трибината на стадионот на Коло Коло се се урна под тежина на навивачите на најтрофејниот чилеански фудбалски клуб.

Локалните медиуми јавија дека инцидентот на стадионот „Монументал“ се случил за време на тренингот на фудбалерите на Коло Коло, кога се урнал покривот на една од трибините.

Првичните извештаи говорат дека во инцидентот, за среќа, нема загинати.

Повредени се најмалку десет навивачи.

Поврзани новости