Се трага по исчезната девојка од Битола

by Fokus

Дваесет и двегодишна девојка од Битола исчезнала пред дав дена, информираа од МВР.

Според полицијата, вчера во 20,50 часот во СВР-Битола, С.С. (47) од Битола пријавила дека на 18.12.2017 година околу 16,00 часот од домот во непознат правец се оддалечила нејзината ќерка Ј.С. (22).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Поврзани новости