„Сè што слушам, слушам на телевизија, не убива нетрпеливоста“ вели дедото на исчезнатата Данка

by Fokus

И по една недела од исчезнувањето на малата Данка Илиќ (2) од Бањско поле кај Бор, нема поголем развој на настаните. Информациите се површни бидејќи оперативната работа на полицијата е во тек, а како што вели за Нова.рс дедото на девојчето, Милан Илиќ, нетрпеливоста го убива.

Милан на почетокот на разговорот истакнува дека нема нови информации.

„Чекаме. Не убива нетрпеливоста, секоја секунда се надеваме дека ќе добиеме добри вести. Сè што слушам, слушам на телевизија. Милион работи и глупости, уште повеќе се разочарувам кога слушам кој е на гости и што се велат за моето семејство, а ништо од тоа не е точно. Луѓето не ја знаат вистинската вистина“, вели тој.

Според него, морал да побара и забрана за одредени новинари бидејќи постојано го малтретирале.

„Верувај ми… Не се чувствувам добро без нив“, вели Милан и истакнува дека го гледал видеото кое се појавило на интернет.

„Го видов видеото, но не знам што да кажам. Сакам да верувам дека е така и дека ќе ја најдат во најбрз можен рок, не смеам ништо да кажам бидејќи полицијата работи, им веруваме, чекам вистинските луѓе да ме контактираат, министерот Гашиќ. Им верувам“, вели Милан Илиќ за „Нова.рс“.

Поврзани новости