Се раздува во Скопје, ветрот дуваше 90 километри на час

by fokus 22:22
22:22

Во Скопје вечерва дува ветер со брзина од 90 километри на час. Засега не се пријавени материјални штети.

Од Управата за хидрометеоролошки работи за МИА информираат дека нестабилното време со дожд и грмежи се движи од северозапад кон Пелагонија и Прилеп.

- Advertisements -

Поврзани новости