Се бара 14-годишно девојче од Тетово

by Fokus

Уште едно лице е исчезнато пред два дена, информира од Министерството за внатрешни работи.

Според полицијата, вчера во 15,00 часот во Секторот за внатрешни работи Тетово, Ј.Ќ.(46) пријавила дека на 18.02.2018 година од домот во непознат правец се оддалечила нејзината 14 годишна ќерка. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Поврзани новости