СДСМ во 12 часот ќе маршира во Тетово: „Кој род се: слободата, вистината, иднината“!

by Фокус

Точно напладне, на влезот во Тетово денеска ќе почне традиционалниот Осмомартовски марш под мотото „Кој род се: слободата, вистината, иднината“, во организација на Форумот на жени на СДСМ.

По завршување на маршот, ќе се обратат Цветанка Ласкова, координаторка на Форумот на жени на СДСМ, Радмила Шекеринска, заменик претседателката и лидерот на партијата, Зоран Заев.

Поврзани новости