СДСМ утре ќе објави нова бомба од Охрид

by Фокус

Во Охрид утре претседателот на Општинската организација на СДСМ – Охрид, Томислав Тунтев, ќе обелодени нови снимки од прислушкувани разговори.

Со почеток во 14 часот во хотелот Ривиера во Охрид ќе биде обелодента најновата 21-ва бомба, а потоа со почеток во 18.30 часот на плоштадот Крушевска Република ќе почне Маршот на вистината, кој ќе заврши на градскиот плоштад, каде ќе говори и претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

Поврзани новости